voor OSR-32 KNAPP shuttle-systeem
In Beuningen, duidelijk zichtbaar vanaf de A73, staat het in het oog springende distributiecentrum van Quantore, Nederlands grootste groothandel in kantoorartikelen. Het oorspronkelijke gebouw dateert uit 2009 en behelst ruim 20.000 m3. In 2019 is het pand met 11.500 m3 uitgebreid.
Het huidige Quantore vindt zijn oorsprong in 1920. Na ruim honderd jaar aan groei, hervormingen en nieuwe samenwerkingen staat er een ijzersterke coöperatie met 420 leden, 1.600 verkooppunten en één distributiecentrum met een bijzonder hoog servicelevel. Zo levert Quantore 98% van de orders binnen 24 uur uit en wordt 99,66% van de orders zonder fouten uitgeleverd. Een behoorlijke prestatie voor een organisatie met 69.000 picklocaties van waaruit jaarlijks 840.000 orders worden verwerkt. In totaal herbergt het assortiment van Quantore ruim 24.000 artikelen.
Projectdetails
Ontwikkeld voor: Quantore B.V.
Ontwikkeld door: Schiphorst
Transport- en Opslagtechniek B.V.
Contactpersoon: Hielke Vette
Product: Conveyor bakken
Type: Contecline
Totaal geleverd: 36.000 stuks
Voor het handhaven van dit hoge servicelevel is het vernieuwde gedeelte van het Quantore distributiecentrum in 2021 voorzien van een KNAPP OSR-32 shuttle installatie. De shuttles in deze installatie kunnen van reklijnsysteem wisselen, zodat ze alle artikelen op één niveau kunnen bereiken. Waar nodig kunnen shuttles wisselen tussen stellinglijnsystemen. Ook kan de totale opslagcapaciteit worden uitgebreid door extra racklines aan het opslagblok toe te voegen. Hierdoor kan binnen de huidige werkwijze het aantal picklocaties worden opgeschaald, waardoor Quantore goed is voorbereid op toekomstige groei. Het nieuwe shuttle-systeem biedt in de huidige vorm ruimte aan 30.000 bakken. De bakken die dit conveyor systeem gaan bevoorraden moeten aan de volgende eisen voldoen:
Als oplossing heeft Schiphorst gekozen voor een bak uit de recentelijk nieuw geïntroduceerde Contecline serie. De Contecline is de nieuwste innovatie op het gebied van transportbakken en is specifiek ontworpen voor gebruik in conveyorsystemen. Contecline stapelbakken bieden de volgende voordelen en sluiten daarmee perfect aan op het hierboven gestelde eisenpakket:
Voor Quantore zijn de bakken geproduceerd in gerecyceld high quality bcq. Dit compound van polypropeen is gemaakt van gerecycled pp en is bijzonder taai en slagvast. De bakken kennen zonder twijfel een zeer lange levensduur.
© 2023 Schiphorst Transport- en Opslagtechniek B.V.